Alçıpan Sistemleri

Alçıpan Sistemleri

Alçıpan alçı tavan sistemleri konusunda uzmanlaşmış bir ekibiz. İster eviniz isterseniz de ofisiniz için çok çeşitli alçıpan uygulamaları yapabiliriz.

Bazen yeni eve taşınmadan önce tadilat yaptırmak isteyebilirsiniz. Bazen de eşyalı ve oturur durumda bulunan evinize ya da ofisinize alçıpan uygulamaları yaptırmanız gerekebilir.

Recber Alçıpan ile her koşulda yüksek kalitede bir çalışmayı sizlere sunabiliriz.

Alçıpan Uygulamaları yaptırmadan önce bilmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunları birlikte ele alalım :

  • Alçıpan uygulamasına duvar için mi yoksa tavan için mi ihtiyaç duyuyorsunuz ?
  • Mekanınız için ufak bir tamirata mı ihtiyacınız var yoksa daha detaylı bir çalışmaya ihtiyaç duyuyor musunuz ?
  • Kullanılacak malzemenin ısıya ya da neme maruz kalma durumu nedir ?
  • Uygulama yapılacak mekan boş mu yoksa eşyalı mı ?
  • Yaptıracağınız iş için ne kadar bütçe ayırmayı planlıyorsunuz ?

Alçıpan duvar ya da tavan uygulamaları için ilk önce ihtiyaçlarınız belirlenmeli ve ona göre bir bütçe belirlenerek işlem yapılmalıdır.

Alçıpan Uygulamaları

Alçıpan uygulaması yapılacak alan seçimi ile size fayda sağlayacak ürünü tespit edebiliriz. Alçıpan plakanın kalınlığı, dayanıklılığı kullanılacak alana göre farklılık göstermektedir.

  • Alçıpan Levha : Standart alçıpan ölçüleri 1,20 x 2,50 metre’dir. Bir levha alçıpan 3,00 metre kare gelmektedir. Ortalama alçıpan ağırlığı metrekareye 9 – 9.5 kg, alçıpan kalınlığı 12.5 mm’dir.
  • Duvar Levhası : Kenarları, konik kenarlıdır. Ebatları 1,20 m genişlik, 2,40 ile 4,85 m uzunluk olarak değişebilir. Kullanım alanı, ses kontrollü duvarlarda 6 mm kalınlıkta levha ilk katman olarak kullanılır, çok katmanlı yapı sistemlerinde ve onarımlarda 100 mm levha, tek katmanlı yapı sistemlerinde 13 ila 16 mm levhalar kullanılır.
  • Kontrtabla : Kenarları küt ya da lamba-zıvanalı kenarlıdır. Ebatları : 25 mm kalınlık, 0,6 m genişlik, 1,20 ile 4,85 m uzunlukta olablir. Kullanım alanları, asansör boşlukları, merdivenler ve mekanik kanalların kaplanmasında ve dolu alçı bölme duvarlarda ilk katman olarak kullanılır.
  • Folyo Sırtlı Levha : Kenarları küt veya konik kenarlı olur. Ebatları, 10,13 ve16 mm kalınlık. 1,20 m genişlik, 2,44 ile 4,85 m uzunlutadır. Kullanım alanı, Alüminyum folyo kaplama, minimum 20 mm kapalı hava boşluğuna bakmak koşuluyla, buhar kesici ve yansıtıcı ısı yalıtım malzemesi olarak kullanılır.

şeklinde çeşitlendirilebilir. Bu nedenle uygulama yapılacak alanın önceden görülmesi gerekir.

Ücretsiz expertiz için bizi arayabilirsiniz.

Alçıpan uygulama fiyatları belirlenirken tadilat ya da tamirat yapılacak alanın boyutları da çok önemlidir.

Genel olarak küçük bir alana uygulama yapılması ile büyük bir alana uygulama yapılması için harcanan emek ve malzeme birbirine yakındır. Uygulama ekibimizin alet ve gereçleri getirmesi, gerekli harçların hazırlanması ve genel temizlik gibi durumlar oldukça fazla vakit alabilmektedir.

Önceden ücretsiz expertiz yaptırmak için lütfen bizi arayınız.

Alçıpan yapılacak alan eğer iç kısımda bulunan duvar ya da tavan ise standart malzemeler kullanılabilir. Eğer uygulama alanı mevsimsel dış etkenlerden etkilenecek bir yerdeyse ona uygun dayanıklı malzeme kullanılması gerekmektedir.

Yeni inşaat halinde olan bir alan ile eşyalı bir alanda uygulama farklı şekillerde yapılmaktadır.

Kalite politikamız gereğince sizlere sağlıklı hizmet verebilmek için eşyalı alanlara çok daha fazla özen göstermekteyiz.

Alçıpan uygulamalarında mümkün olan en kaliteli ürünleri olabilecek en uygun fiyatlara sizlere sunmak için çabalıyoruz. Ancak alacağınız hizmet için ödeyeceğiniz ücret sadece işçilik değil ürün kalitesini de belirlemektedir.

WhatsApp chat